خانه / پروژه و پایان نامه / پروژه آمار با موضوع تاثیر رایانه بر تحصیل دانش آموزان

پروژه آمار با موضوع تاثیر رایانه بر تحصیل دانش آموزان

پروژه آمار با موضوع تاثیر رایانه بر تحصیل دانش آموزان

براي دانلود نسخه رايگان فايل به صورت زير اقدام كنيد

۱ابتدا برروي دكمه پرداخت كليك كنيد

۲٫در صفحه بعد نام و آدرس ايميل خود را وارد كنيد

۳٫ برروي دانلود رايگان كليك كنيد تا لينك دانلود را دريافت كنيد

برای دانلود نسخه ورد فایل با قابليت ويرايش  از لینک زیر اقدام کنید:

۱: برروی لینک پرداخت زیر کلیک کنید

۲:با وارد کردن نام و آدرس ایمیل در مرحله بعد میتوانید به فایل دسترسی داشته باشید

تعداد صفحات : ۵۰ با فرمت docx ورد

تاثیر رایانه بر تحصیل دانش آموزان،پروژه آمار
پروژه آماري دبيرستان با موضوع تاثیر رایانه بر تحصیل دانش آموزان

 

قسمتي از متن در زير براي شما آورده شده است:

مقدمه :

اغلب دانش‌آموزان براي پر کردن اوقات فراغت خود از کامپيوتر استفاده مي‌کنند. کامپيوتر يکي از وسايلي است که امروزه در اغلب منازل‌ جايي براي خود باز کرده است و کاربران آن اغلب کودکان، نوجوان و جوانان هستند و چه بسا برخي از والدين طريقه کار کردن با آن را نمي‌دانند و حتي کششي براي آموزش آن ندارند و چه بسا برخي نمي‌دانند فرزندانشان ساعت‌ها پاي کامپيوتر چه مي‌کنند! دليل اصلي خانواده‌ها از خريد کامپيوتر و ارتباط با شبکه اينترنت در منزل آموزش است. والدين اعتقاد دارند که اين ابزار نگرش کودک را به مدرسه بهبود مي‌بخشد و وسيله‌اي براي ارتقاي دانش آنهاست اما با گسترش سريع استفاده از اين فناوري سوال مهمي که ايجاد مي‌شود تاثير آن بر تحصیلات دانش آموزان است. در دنیای امروز که عصر فوران اطلاعات نامیده می شود، دغدغه بسیاری از والدین آگاهی یافتن از آموخته های فرزندان شان و به نوعی نظارت بر نحوه یادگیری آنها است. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که کامپیوتر و تلویزیون بر رشد و تقویت هوش کودک و نوجوان اثرات مخربی بر جای می گذارد چرا که ادبیات تلویزیونی و رایانه ای مانع پیشرفت و رشد هوش کودک و نوجوان است. اگر کودکان بیش از حد به تماشای برنامه های آن بنشینند، ذهن آنها دیگر گنجایش فکرهای خلاقانه را نخواهد داشت. اگر کودک مدت زمان زیادی را در مقابل صفحه کامپیوتر بگذراند، از ورزش و دیگر فعالیت هایی که برای تکامل وی مفید است بی بهره می شود. به علاوه کودکان ممکن است در معرض محتویات خشن و جنسی که در حد سن آنها نیست قرار گیرند. استفاده کنترل نشده کامپیوتر به ویژه وقتی با دیگر فناوری ها از قبیل تلویزیون همراه باشد، کودک را در معرض خطر اثرات مضر آن بر تکامل فیزیکی، اجتماعی و روانی قرار می دهد که از جمله آنها می توان به مشکلات بینایی، صدمات سیستم اسکلتی، چاقی، اثر بر مهارت های اجتماعی، مشکلات ارتباطی در خانواده و اعتیاد الکترونیکی اشاره کرد. همچنین بعضی رسانه ها مانند اینترنت به طرف کنترل ناپذیری پیش می روند و خانواده ها مثل سابق نمی توانند جریان های موثر در تربیت کودک را کنترل کنند. با توجه به اینکه اغلب مهارت کودکان از والدین بیشتر است بنابراین استفاده آنها از اینترنت غیرقابل کنترل می شود. مهمترین دغدغه ای که در خانواده این سال ها شکل گرفته است،تاثیر رایانه بر کودکان آنها است و نگران از اینکه رایانه چه ضررهایی میتواند به آنها بزند.

هدف از انجام این پروژه آماری چیست ؟

محققان در آزمایشی دانش آموزان را به سه گروه تقسیم کرده اند و اطلاعات یکسانی را در اختیار آنها گذاشته اند. گروه اول اطلاعات را از طریق مطالعه به دست می آوردند، گروه دوم از طریق مشاهده فیلم و گروه سوم همان اطلاعات را به وسیله کامپیوتر کسب می کردند. پس از آن اعضای هر سه گروه در میزان حفظ اطلاعات مورد آزمایش قرار گرفتند، در گروه اول به طور متوسط ۸۵ درصد دانش آموزان پس از مطالعه قادر به یادآوری اطلاعات بودند. این عدد در گروه دوم بین ۲۵ تا ۳۰ درصد و در گروه سوم به متوسط ۳ تا ۵ درصد می رسید. کشور ما از نظر بهره مندی از اینترنت در بین ۱۷۸ کشور جهان رتبه ۸۷ را دارد که بر اساس طبقه بندی اتحادیه جهانی مخابرات جزء کشورهای متوسط به شمار می رود. ۳۵ درصد استفاده کنندگان اینترنت را قشر جوان تشکیل می دهد و میانگین صرف شده برای اینترنت ۵۲ دقیقه در هفته است.با این توضیحات و مقدمه فوق قصد بر این داریم که تاثیر رایانه را بر دانش آموزان بررسی کنیم و پی به این موضوع می ببریم که آیا رایانه باعث پیشرفت تحصیلی دانش آموزان می شود یا ابزاری میشود برای جلوگیری از یادگیری آنها . ابتدا از دانش آموزان سوالاتی در این زمینه میپرسیم سپس با نتیجه گیری از آنها راهکارهایی را برای کنترل کار با رایانه پیشنهاد میکنیم .

شروع پروژه :

برای شروع ابتدا تعداد ۱۰۰ عدد پرسشنامه را به طور تصادفی بین ۱۰۰ نفر از دانش آموزان مدرسه پخش کردیم . سوالات به گونه ای تنظیم شده بود که کمترین وقت ممکن را از دانش آموزان بگیرد . (نمونه ای از پرسش نامه ضمیمه تحقیق است ) . پس از جمع آوری پرسش نامه ها ، داده های آن را در جداول قرار دادیم . برای هر جدول محاسبات شاخص های پراکندگی و رسم نمودار ها را انجام دادیم . از شاخص های پراکندگی می توان دامنه تغییرات ، واریانس ، انحراف معیار ، میانگین و ضریب تغییرات نام برد . همچنین از جدول های استفاده شده می توان به میله ای ، مستطیلی ساقه و برگ ، چندبر ، دایره ای و جعبه ای اشاره کرد . برای راحتی رسم نمودار های چندبر و ساقه برگ داد های سوال را به کار بردیم و مد و میانه را نیز در آنها مشخص کردیم . پس از آن جدول ها را تجزیه و تحلیل میکنیم .

(Xi- ) Fi xi Pi fi Xi Fi C
۲ ۳۶ ۶- ۲۱ ۲ ۰٫۰۲ ۱۰٫۵ ۲ ۱۱-۱۰
۷ ۲۵ ۵- ۵۷٫۵ ۵ ۰٫۰۵ ۱۱٫۵ ۵ ۱۲-۱۱
۱۰ ۱۶ ۴- ۳۷٫۵ ۳ ۰٫۰۳ ۱۲٫۵ ۳ ۱۳-۱۲
۱۸ ۹ ۳- ۱۰۸ ۸ ۰٫۰۸ ۱۳٫۵ ۸ ۱۴-۱۳
۲۵ ۴ ۲- ۱۰۱٫۵ ۷ ۰٫۰۷ ۱۴٫۵ ۷ ۱۵-۱۴
۳۵ ۱ ۱- ۱۵۵ ۱۰ ۰٫۱ ۱۵٫۵ ۱۰ ۱۶-۱۵
۴۹ ۰ ۰ ۲۳۱ ۱۴ ۰٫۱۴ ۱۶٫۵ ۱۴ ۱۷-۱۶
۶۶ ۱ ۱ ۲۹۷٫۵ ۱۷ ۰٫۱۷ ۱۷٫۵ ۱۷ ۱۸-۱۷
۸۸ ۴ ۲ ۴۰۷ ۲۲ ۰٫۲۲ ۱۸٫۵ ۲۲ ۱۹-۱۸
۱۰۰ ۹ ۳ ۲۳۴ ۱۲ ۰٫۱۲ ۱۹٫۵ ۱۲ ۲۰-۱۹
۱۰۵ ۱۶۵۰ ۱۰۰ ۱ ۱۰۰

جدول فوق برابر معدل دانش آموزان می باشد که داده های پرسش نامه را در جدول  قرار داده ایم .

میانگین :                                                                                          ۶٫۵= ۱        واریانس :                                                                                       ۱ = =    =   انحراف معیار :                                                                                         ۱=  =  =  ضریب تغییرات :                                                                                   ۵/۱۶ =  =   CV=

براي دانلود نسخه رايگان فايل به صورت زير اقدام كنيد

۱ابتدا برروي دكمه پرداخت كليك كنيد

۲٫در صفحه بعد نام و آدرس ايميل خود را وارد كنيد

۳٫ برروي دانلود رايگان كليك كنيد تا لينك دانلود را دريافت كنيد

برای دانلود نسخه ورد فایل با قابليت ويرايش  از لینک زیر اقدام کنید:

۱: برروی لینک پرداخت زیر کلیک کنید

۲:با وارد کردن نام و آدرس ایمیل در مرحله بعد میتوانید به فایل دسترسی داشته باشید

تعداد صفحات : ۵۰ با فرمت docx ورد

درباره ی masoud.pourteimouri

همچنین ببینید

بررسی علل و عوامل گرایش جوانان و نوجوانان به مواد مخدر

بررسی علل و عوامل گرایش جوانان و نوجوانان به مواد مخدر

بررسی علل و عوامل گرایش جوانان و نوجوانان به مواد مخدر پایان نامه کارشناسی و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارسال