خانه / پروژه و پایان نامه / خواص رئولوژي و مرفولوژي نانوكامپوزيت PA6/ECO

خواص رئولوژي و مرفولوژي نانوكامپوزيت PA6/ECO

خواص رئولوژي و مرفولوژي نانوكامپوزيت PA6/ECO

 

برای دانلود نسخه ورد فایل ، از لینک زیر اقدام کنید:

فرمت : ورد با قابلیت ویرایش در متن

با رعایت کامل دستورات نگارشی و شیوه ارائه مطلب

تعداد صفحات: ۲۹صفحه

«در زیر خلاصه ای از متن اصلی برای شما آورده شده است»

چكيده:

نانوكامپوزيت PA6/ECO آماده شده است به ۲ درصد وزني نانوكلي و درصد ECO مختلف از ۵ تا ۴۰ درصد وزني ازطريق فرآيند اختلاط مذاب دو مرحله.

تاثير نانوكلي و درصد رابر روي مرفولوژي و خواص

رئولوژي نمونه ي جديد مطالعه شده است .نمونه شناسايي شده به وسيله ي XRD و SEM  و رئولوژي در دامنه كم برش Oscillatory .

نتايج XRD نشان داد كه صفحات نانوكلي تقريبا به صورت Exfoliated در هر دو فاز PA6 و ECO.در درصد رابر بالا از نمونه نانو كامپوزيت نتيجه مي دهد كه درجه ي Exfoliated  نانو كلي بيشتر مي شود.عكس هاي SEM نشان دادكه اندازه قطره رابر افزايش يافته به وسيله ي وارد شدن نانوكلي .اندازه گيري برش Oscillatory نشان داد كه مدول ذخيره نمونه هاي نانوكامپوزيت افزايش چشم گيري در مقايسه با آلياژهاي پر نشده داشته است .

شبكه سه بعدي فيزيكي افزايش يا فته به هر حال حضور نانوكلي افزايش مي دهد تنش تسليم مذاب نمونه ها را.

مدل امولسيون Palierne به كار گرفته شده است براي پيش بيني رفتار رئولوژي آلياژهاي پرنشده از ذرات نانو كلي .يك رابطه كمي ميان مدل Palierne و همه ي ديتاهاي آزمايشگاهي پيدا شده براي نمونه هاي با در صد كم ECO.

                                                

مقدمه:

در غياب عامل سازگاري مرفولوژي فاز آلياژ همراه با تعيين واكنش رئولوژي آلياژ وابسته بر يك نوع از فاكتور ها ،غلظت و مقدار هر جز،ويسكوزيته و نسبت الاستيسيته،كشش بين سطحي ميان اجزا ، شرايط فرآيندي و… .

با اضافه كردن ذرات نانوكلي به داخل آلياژ،تغييرات به وجود آمده در نسبت ويسكوزيته و كشش بين سطحي فازها واثر يك مرفولوژي جديد بدست آمده.تغيير در ويسكوزيته و نسبت الاستيسيته به دليل Affinity از نانوكلي نسبت به يك جز از آلياژ مي باشد.بنابراين درك ساختار به وجود آمده در نانو كامپوزيت ها مي تواند كمك كند به ما كه نشان دهد تغيير در پاسخ رئولوژي آلياژ پر شده از نانو مقايسه شده با آلياژ هاي پر نشده از ذرات نانوكلي.

خواص رئولوژي نانوكامپوزيت هاي PA6 مطالعه شده است به وسيله ي محققان در چند سال اخير:

 

Krishnamoorti and Giannelis 1997:

بدست آمدن خواص رئولوژي نانوكامپوزيت سيليكات لايه لايه شده نايلون ۶ در برش هاي نوساني همراه با دامنه ي كرنش كم.

آن ها اول گزارش دادند كهحضور مواد لا يه شده ي غيرهمگن بون يك اصر متقابل فعال در ميان فاز سخت و نرم منجر شده به رفتار رئولوژي غير پاياني .هم چنين آن ها نشان دادند كه در فركانس هاي كم رفتار رئولوژي تقريبا ثابت مي شد و هم چنين رفتار Soid-Like نشان مي دهد.

هم چنين گزارش دادند كه وابستگي پاورلا از مدول ذخيره و اتلاف در قسمت پاياني هست متفاوت از آن مشاهده شده در هموپليمر و كاهش با افزايش يافته ي ظرفيت مقدار سيليكات.

Ayyer and Leonov 20004:

مطالعه كردند خواص رئولوژي PA6 نانوكامپوزيت ذرات كلي در سيستم غليظ شده و گزارش دادند كه اطلاعات ديناميكي براي  ماتريس PA6 به صورت محسوس متفاوت و متمايز از ديگر سيستم هاي نانوكامپوزيتي مي باشد،همواره در غلظت و مقدار ذرات خاك رس خيلي كم هم اين تفاوت ديده مي شود.آن ها گزارش دادند كه برهم كنش پليمر-فيلر خيلي قوي و فيلر- فيلر بالاتر از آستانه نفوذ و تشكيل شبكه ذرات،و در نتيجه ظاهرشدن تنش تسليم در نانوكامپوزيت ها.

Huitric et al 2009:

تعيين خواص رئولوژي PE/PA/nanclay آلياژ ۳ تايي و نشان دادند كه اضافه كردن نانوكلي در آلياژ PE/PA منجر به يك مرفولوژي خاص مي شود.همچنين آنان پيداد كردند كه براي آلياژ با يك ماتريس PA و با يك كسروزني نانوكلي در حدود ۴% وزني ،ويسكوالاستيك خطي و خواص Steady Shear نشان داد كه به اندازه كافي رفتار شبيه Solid-Like براي نانوكامپوزيت پر شده دارد.

Utracki and Jorgeson 20002:

آن ها مطالعه كردند بر روي ديناميك جريان مذاب نانو كامپوزيت بر پايه ي پلي كاپرولاكتون و نشان دادند كه انتقال اتفاق مي افتد از رفتار Liquid-Like در زمان هاي كوتاه به رفتار Solid-Like در زمان هاي طولاني ،در اندازه هاي خيلي كم سيليكات ،به سبب شكل گيري شبكه هاي ۳ بعدي و نشان دادند افزايش در فاصله ي سيليكاتي و نفوذ زنجيرهاي پليمري Coil-Like به داخل لايه هاي سيليكاتي.

Aubry et al 2005:

نشان دادند كه نانوكامپوزيت ها در كسر وزني بالاتر از ۱٫۵ درصد كلي داراي شاختاري شبيه به يك رفتار جامد در فركانس هاي پايين مستقل از مدول ويسكوالاستيك خطي و تنش تسليم مي باشد.

Shi et al 20002:

در اين گزارش از مدل نوع امولسيون Palierne استفاده شده  براي توصيف نسبت و وابستگي ميان خواص رئولوژي و مرفولوژي آلياژ PP/PA6 سازگار شده با عامل مالئيك انيدريد MA  گرافت شده به PP . آن ها گزارش دادند كه مدل نوع امولسيون Palierne مي تواند به خوبي پاسخ ويسكوالاستيك خطي آلياژ دوتايي غير سازگار شده ي PP/PA6 را نشان دهد ولي اين مدل موفق نشده ويسكوالاستيك خطي را براي آلياژ ۳ تايي سازگار شده ي PP/PP-g-MAH/PA6 را براي ما بيان كرد.

Naderi 2010:

در اين مقاله ما مطالعه كرديم بررسي نانوكامپوزيت ترموپلاستيك الاستومر بر پايه ي PA/ECO .آن ها نشان دادند كه مرفولوژي مختلف TPE از TPE پرنشده از ذرات كلي مي تواند تاثير گذار خواص مكانيكي آلياژ در ترم هايي همچون مدول كششي و استحكام ان شود.در اين كار ويسكو الاستيك خطي و مرفولوژي نانوكامپوزيت PA6/ECO پرشده با ۶ % وزني كلي و ر مختلف رابر مورد مطالعه قرار گرفته شده است.

 

موادها:

مواد استفاده شده در جدول ۱ ،نايلون ۶ و ECO يك ترپليمر است.خاك رس استفاده شده سديم مونت مريلونيت اصلاح شده نوع كلوزيت ۳۰B .

 

برای دانلود نسخه ورد فایل ، از لینک زیر اقدام کنید:

فرمت : ورد با قابلیت ویرایش در متن

با رعایت کامل دستورات نگارشی و شیوه ارائه مطلب

تعداد صفحات: ۲۹صفحه

درباره ی masoud.pourteimouri

همچنین ببینید

تاثیر رایانه بر تحصیل دانش آموزان

پروژه آمار با موضوع تاثیر رایانه بر تحصیل دانش آموزان

پروژه آمار با موضوع تاثیر رایانه بر تحصیل دانش آموزان براي دانلود نسخه رايگان فايل …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارسال